Was jij vanochtend vroeg op om onze Sanne van der Linden te horen op radio Centraal+?
Geef onderwijs de ruimte, geef kinderen de kans
Toekomstbestendige onderwijshuisvesting en inclusief onderwijs in Leiden
Een oproep van het Leidse onderwijs aan de Leidse politiek
Een stad die onderwijs ruimte geeft: de weg naar toekomstbestendige scholen
Toekomstbestendige huisvesting is een basisvoorwaarde voor goed onderwijs. Gezonde, veilige en passende schoolgebouwen dragen direct bij aan het welzijn, concentratievermogen en de leerprestaties van leerlingen, én aan de aantrekkelijkheid van het onderwijs voor medewerkers. Goede onderwijshuisvesting faciliteert effectief leren en lesgeven en is cruciaal voor het rijke onderwijsaanbod in de stad.
Een stad die ieder kind ziet: de weg naar inclusief onderwijs
Dagelijks werken rond de 3.000 professionals in het Leidse funderend onderwijs aan een veilige en kansrijke leeromgeving. Samen met ouders, kinderopvang, jeugdzorg en andere partners ondersteunen zij leerlingen bij hun ontwikkeling. Iedere dag zetten zij zich in voor een sterke pedagogische basis, waarin kinderen – ongeacht identiteit, cultuur of achtergrond – hun talenten kunnen ontdekken en ontwikkelen. Toch voelen te veel leerlingen zich niet voldoende gehoord of gezien. Hun ontwikkeling loopt vast, zij komen op wachtlijsten voor ondersteuning of zorg en soms zelfs thuis te zitten in plaats van naar school te gaan.
En daarom organiseren wij het Leids Onderwijsdebat!
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen organiseren de drie schoolbesturen Stichting scholengroep Leonardo da Vinci, SCOL en PROO namens het onderwijs in Leiden op dinsdag 3 maart het Onderwijsdebat Leiden 2026.
Tijdens dit debat onder het genot van een hapje en drankje gaan vertegenwoordigers van politieke partijen met elkaar en met jou in gesprek over belangrijke Leidse onderwijsthema’s, zoals onderwijshuisvesting en onderwijs & zorg.
Ten behoeve van het debat wordt door de organiserende partijen een pamflet geschreven, waarin voor het onderwijs de meest relevante onderwerpen worden uitgediept. Dit pamflet vormt de basis voor het debat. Het pamflet is bedoeld om voorafgaand aan het debat aan de politieke partijen te worden aangeboden.
Wij hopen je bij het debat te mogen verwelkomen! Tijdens dit debat heb je de kans om zelf mee te praten en jouw vraagstuk rondom onderwijs huisvesting en inclusief onderwijs bij de politieke partijen neer te leggen.
Noteer alvast de datum en het tijdstip in je agenda en meld je aan.
Wil je meer weten over het Leidse Onderwijsdebat? Beluister dan hier de radio uitzending van Centraal+ waar Sanne van der Linden toelicht waarom we dit debat organiseren. Ze zit in het eerste kwartier.

